MR2

Історія спорткарів Toyota (частина 6)


Модель MR2 зразка 1984 року фактично являла собою подальший розвиток розробленого у 1976 році проекту, метою якого було створення динамічного і водночас економічного автомобіля, багато в чому подібного до Sports 800. З часом ідея оригінальної концепції еволюціонувала у спорткар, що призвело до народження «середньомоторного, невеликого 2-місного» авто (Midship Runabout 2-seater), яке приєдналося до більших за розміром родичів – моделей Celica та Supra.

Компактне джерело задоволення для нового покоління

Компактний і практичний кузов, видатна маневреність, динаміка та чутливий двигун MR2 стали запорукою фантастичного задоволення від керування. Ще одна оригінальна опція – дах T-bar, що додатково посилював відчуття свободи. Модель MR2 стала першим серійним японським авто з центральним розташуванням двигуна. Така компоновка отримала одноголосне схвалення з боку преси, завдяки чому ця маленька Toyota отримала престижний титул «Японський автомобіль року 1984-1985».

Через п’ять років загальне визнання завоювала модель другого покоління, яка зберегла оригінальну компоновку з центральним розташуванням двигуна та жвавий характер, але водночас була орієнтована на вищий сегмент ринку. Більший за розмірами кузов з дещо екзотичнішим виглядом, салон кращої якості та удосконалена плавність ходу з підвищеним рівнем комфорту зробили MR2 ще привабливішим. Завдяки цьому друге покоління MR2 користувалося значним попитом ще десять років.

Хоча третє і останнє покоління зберегло таку саму назву (у Японії автомобіль продавався як MR-S), це була зовсім нерівнозначна заміна. Замість більшого за розміром і «дорослішого» попередника на ринок вийшов менший, легший і дешевший родстер з відкритим верхом. Новий MR2 Roadster отримав все необхідне для того, щоб стати бездоганним динамічним спорткаром наступного століття.

Як і Celica, модель MR2 стала жертвою глобального спаду на ринку спорткарів й у 2007 році виробництво моделі було нарешті припинено. За два десятиліття, протягом яких світ побачили три покоління моделі, MR2 зробила вагомий внесок у життях багатьох людей і надовго залишиться у пам’яті.

Продовжити подорож

1

Початок

Маленький, легкий і кумедний. Історія наших спортивних автомобілів почалася з моделі Sports 800.

2

2000GT

Перший японський суперкар. Один з улюблених автомобілів Бонда і взірець дизайну спортивного авто донині.

3

CELICA

«Небесна» Celica возить людей по всьому світу вже понад 30 років.

4

SUPRA

Довга, потужна і розкішна Supra, що не залишала байдужим нікого, ідеально пасувала до атмосфери 1980-х років.

5

COROLLA

За непринадним фасадом Corolla приховувалася справжня мрія водія.

6

MR2

Невеликий та динамічний MR2 справив досить значне враження і належить до автомобілів, які забути не просто.

7

GT86

GT86 з його нестримним характером ознаменував повернення до невимушеного і доступного задоволення від керування.

8

Ідеї щодо майбутнього

Які сюрпризи може приховувати майбутнє спорткарів Toyota, що спирається на багате минуле марки...

 

Більше про спадщину Toyota


Команда TOYOTA GAZOO Racing

Отримуйте всі останні новини зі штаб-квартири команди TOYOTA GAZOO Racing про участь Toyota у спортивних заходах.

Toyota Yaris

Зробіть свої поїздки містом енергійнішими разом з Toyota Yaris.

Toyota C-HR

Відкрийте для себе новий Toyota C-HR – кросовер, що плине крізь життя!

 


НОВИНИ